Blogový příspěvek

Vyvracíme předsudky o klimatizacích

Česká republika v několika posledních dnech a týdnech mohla svými teplotami směle konkurovat mnohým tropickým destinacím. Vedro, horko, dusno, stékající pot, rudé obličeje a žhnoucí slunce, před kterým není úniku. Většina z nás se o to přesto pokouší alespoň útokem na koupaliště, rybníky, jezera, moře či alespoň na zahradní bazény. Ale co doma – jak si z našich vyhřátých domovů udělat oázu klidu s příjemnou teplotou? Odpověď je vlastně velmi jednoduchá. Nejlepší volbou jsou domácí klimatizace. Spousta z vás možná nad touto radou mávne rukou a ihned ji zavrhne, protože klimatizace jsou přece ošklivé, hlučné a způsobují nemoce. Ale je to opravdu tak? Pojďte se společně s námi podívat na ty nejčastější mýty, které se o klimatizacích tradují. Ale pozor, může se stát, že svůj původně odmítavý názor na ně přehodnotíte.

 

Mýtus: “Klimatizace jsou hlučné!”

Jelikož chceme klimatizace velmi často umístit do ložnice či dětského pokoje, bývá pro nás jejich hlučnost jedním ze základních kritérií výběru. Ano, dříve klimatizace nebývaly zrovna tiché, ale tyto doby jsou naštěstí již dávno pryč. Dnešní průměrné klimatizace v běžném provozu dosahují až 50 dB hluku u venkovních jednotek a cca do 40 dB hluku v případě vnitřní jednotky klimatizace. Tyto údaje odpovídají běžnému hlukovému prostředí či klasickému rozhovoru dvou lidí. Některé klimatizace na trhu navíc nabízí funkci tichého režimu, při kterém je hlučnost snížena dokonce až na 22 dB.

 

Mýtus: “ Klimatizace jsou ošklivé!”

Za posledních pár let se stalo vybavení domácností poměrně výnosným byznysem – lidé chtějí mít kolem sebe hezké prostředí. Na tento vývoj samozřejmě museli zareagovat i výrobci klimatizací. S naprosto čistým svědomím tak můžeme říci, že současné klimatizace rozhodně nemusí být ošklivé a působit rušivě. Dnešní klimatizace tak nabízí nadčasový design, decentní zbarvení, možnost lakování a potažení fólií či kůží. Klimatizace může být dokonce zcela neviditelná – při její instalaci stačí použít mezistropní jednotky, které se kompletně nainstalují do stropních podhledů.

 

Mýtus: “Klimatizace spotřebovávají příliš energie!”

Moderní klimatizace jsou navrženy tak, aby zajistily ty nejkomfortnější služby při co nejmenší možné energetické spotřebě. Pokud chcete za provoz klimatizace opravdu ušetřit, vybírejte vždy z invertorových klimatizací. Jako důkaz pro vyvrácení tohoto mýtu může být považován i energetický štítek s energetickou účinností až A+++ , který si tyto klimatizace vysloužily.

 

Mýtus:“Klimatizace způsobují onemocnění!“

Ale kdepak! Tomuto mýtu jste snad nikdy ani věřit nemohli. Klimatizace samozřejmě onemocnění nezpůsobují. Pro jejich správné využívání je ovšem potřeba vhodně nastavit teplotu a také umístit přístroj tak, abyste nevdechovali přímo vzduch vycházející z jednotky. Filtry dnešních klimatizací navíc zabraňují šíření některých bakterií, virů a zadržují většinu alergenů, čímž významně přispívají k udržení zdraví členů domácnosti.

 

Mýtus: „Klimatizace nejsou vhodné k topení!“

Dnešní klimatizace disponují tepelným čerpadlem, díky kterému mohou velice účinně a také úsporně topit. V přechodných obdobích roku (např. na podzim či v chladných jarních dnech) jsou tedy ideální možností, jak nahradit klasický způsob vytápění. Teplo z klimatizací vám navíc zajistí okamžité teplo, díky kterému se místnost zahřeje rychleji než při klasickém způsobu vytápění.

 

Přemýšlíte o koupi klimatizace? Zavolejte na telefonní číslo 721 167 167 a poraďte se s námi, nebo se podívejte na nabídku klimatizací. Rádi vám pomůžeme vybrat tu správnou klimatizaci.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

5 tipů pro výběr správné klimatizace

5 tipů pro výběr správné klimatizace

Proč je servis klimatizace důležitý?

Proč je servis klimatizace důležitý?

Až 140.000,- pro Vás ZDARMA ! Dotace NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM právě teď !

Až 140.000,- pro Vás ZDARMA ! Dotace NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM právě teď !