Rekuperace / VENTS TWINFRESH COMFO RB1-50

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

Filtrovat

Novinka / akce

Výrobce

Cena

Druh rekuperace

Entalpický výměník

Maximální výkon rekuperace [m3/h]

Příkon (spotřeba)

VENTS TWINFRESH COMFO RB1-50

Rekuperace

Vaše cena
9 490 Kč
Včetně 21% DPH

Použití:
Díky větrací jednotce s rekuperací tepla a energie si zajistíte čistý čerstvý vzduch, odstraníte zatuchlý odsávaný vzduch z prostoru, vyčistíte vzduch od prachu a hmyzu, ale zabráníte i pronikání nadměrné vlhkosti, vzniku plísní a snížíte náklady na vytápění v zimě a náklady na klimatizaci v létě.

 

Motor:
Vzduch je přiváděn nebo odebírán reverzibilním axiálním ventilátorem s DC motorem, který se vyznačuje nízkou spotřebou energie. Motor má ochranu proti přehřátí a kuličková ložiska pro delší životnost.

 

Regenerátor:
Keramický akumulátor energie (regenerátor) slouží k rekuperaci tepelné energie odtahového vzduchu a ohřevu přiváděného vzduchu. Díky své buněčné struktuře má větší kontaktní plochu se vzduchem a vynikající tepelně vodivé a akumulační vlastnosti. Je vybaven speciální antibakteriální úpravou, která zabraňuje tvorbě bakterií uvnitř regenerátoru. Vnější strana regenerátoru je lemována tepelně izolačním materiálem.

 

Žaluzie:
Jednotka TwinFresh je vybavena automatickými žaluziemi a dekorativním předním panelem, který je vnitřně lemován izolační vrstvou pro extra tlumení vzduchu a prevenci kondenzace.

 

Vzduchovody:
Kulaté vzduchovody jsou vyrobeny z PVC plastu. Délka teleskopu je nastavitelná na tloušťku stěny, což umožňuje rychlou a snadnou montáž.

 

Montážní deska:
Jednotka TwinFresh Comfo je vybavena montážní deskou, která usnadňuje údržbu ventilátorů, filtrů a regenerátoru. Jednotka je k montážní desce připevněna speciálními magnety.

 

Filtrace:
K čištění proudu přiváděného a odváděného vzduchu se používají dva vestavěné filtry s filtrační třídou G3. Filtry mají antibakteriální úpravu a čistí se buď vysavačem nebo se propláchnou vodou, aniž by došlo k poškození antibakteriální úpravy.

 

Energie se získává zpětným chodem ventilátoru, který se skládá z dvou cyklu:
1. Teplý zatuchlý odsávaný vzduchu proudí keramickým výměníkem tepla, ohřívá a zvlhčuje výměník a přenáší až 88 % jeho tepelné energie. Po 70 sekundách, kdy se keramický výměník zahřeje, se ventilátor automaticky přepne do režimu přívodu vzduchu. 2. Čerstvý, nasávaný vzduch proudí přes keramický výměník tepla, absorbuje nahromaděnou vlhkost a ohřívá se na pokojovou teplotu. Po 70 sekundách, kdy se výměník tepla ochladí, se ventilátor přepne do režimu odsávání vzduchu a cyklus se obnoví. Režimy přívodu a odtahu vzduchu se přepínají každých 70 sekund.

 

Ovládání:
TwinFresh Comfo je vybaven dálkovým ovládáním. Díky ručním spínačům základnách provozních režimů na skříni ventilátoru je ovládáni jednotky ještě pohodlnější a praktičtější.

 

Příklad uspořádání ventilačního systému na základě ventilátorů TwinFresh:
Chcete-li uspořádat ventilační systém založený na ventilátorech TwinFresh, nainstalujte do každé místnosti jeden ventilátor. U větších prostor nainstalujte dva nebo více ventilátorů. Doporučuje se používat spárované jednotky k zajištění vyváženého větrání. Při integraci mnoha ventilátorů do jedné sítě musí být jedná část přepnuta do režimu přívodu vzduchu a druhá část musí být nastavena do režimu odsávání vzduchu. Jednotky TwinFresh jsou taky vhodné pro použití jako samostatné jednotky. Provozní režim každého ventilátoru instalovaného v samostatné místnosti je individuálně nastavitelný.

 

Cena je uvedena bez montáže. Pokud chcete cenu i s montáží, neváhejte nás kontaktovat.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

Technické parametry

Druh rekuperace Lokální
Hlučnost vnitřní jednotky od 13dB(A)
Maximální výkon rekuperace [m3/h] 50

Dokumenty ke stažení