Blogový příspěvek

Nejčastější otázky o klimatizacích

Letošní zima je jednou z nejteplejších v posledních letech, a navíc to pomalu vypadá, že se chýlí ke konci. Ani se nenadějeme a budeme řešit léto, teplo a úmorná vedra. Ale ještě než tato doba nastane, je vhodný čas se (nejen) na léto připravit. Pokud jste se ještě nerozhodli, zda je pro vás klimatizace vhodným řešením, mohly by vám při rozhodování pomoci odpovědi na ty nejčastější otázky o klimatizacích.

 

Jaké existují typy klimatizací?

Klimatizace je možné dělit podle různých kritérií, to nejdůležitější členění však dělí klimatizace na mobilní a stacionární. Mobilní klimatizace je možné dle potřeby přemísťovat (bez nutnosti stavebních úprav). Oproti tomu klimatizace stacionární stavební úpravy vyžadují a jsou proto určeny k pevnému umístění.

 

Co klimatizace umí?

U této otázky se možná mnozí ze čtenářů usmívají, ale nutno dodat, že zcela neprávem. Velká část lidí si totiž stále ještě myslí, že jediné, co klimatizace umí, je ochlazování vzduchu. Ale to rozhodně není pravda. Moderní klimatizace toho nabízí mnohem více. Kromě chlazení umí klimatizace také topit. Navíc také čistí vzduch a snižují vlhkost v místnosti, čímž účinně bojují proti tvorbě plísní.

 

Jaké jsou výhody topení klimatizací?

Topení klimatizací je ekologický zdroj vytápění, který místnost vytopí velmi rychle. Díky levnějšímu tarifu přináší také znatelnou úsporu nákladů za vydanou elektrickou energii.

 

Na co se zaměřit při nákupu klimatizace?

Před koupí klimatizace je zapotřebí zohlednit hned několik faktorů, a podle toho vybrat tu nejlepší klimatizaci. Vždy byste si měli ujasnit účel, kvůli kterému chcete klimatizaci pořídit. Dále byste se měli zajímat o výkon, spotřebu, hlučnost a v neposlední řadě i o její cenu. Při výběru klimatizace je vždy lepší poradit se s odborníkem.

 

Jak používat klimatizaci, aby neměla negativní vliv na zdraví a na jakou teplotu mám klimatizovat místnost?

Pokud používáme klimatizaci, je důležité dodržovat několik zásad, které zabraňují negativním vlivům na naše zdraví. Nejdůležitější zásadou je mít nastavený správný rozdíl mezi teplotou uvnitř a teplotou venku. Teplotní rozdíl by neměl být nikdy vyšší než 6 stupňů. Další doporučení je nesedat si přímo pod klimatizační jednotku. Pokud byste tuto zásadu ignorovali, koledujete si nejen o  nachlazení, ale i o nepříjemné svalové problémy. Jelikož klimatizace vysušuje vzduch, je také velmi důležité nezapomínat na pravidelný a dostatečný pitný režim.

 

Pokud budu mít klimatizaci zapnutou i v noci, nebude mě budit?

Ale kdepak, to je už dávno vyvrácený mýtus. Ano, dříve klimatizace byly hlučné, ale tyto doby jsou již naštěstí dávnou minulostí. Moderní klimatizace jsou velmi tiché.

 

Jaká je životnost klimatizací?

Životnost klimatizace vždy závisí na více faktorech. Těmi jsou například: délka a četnost jejího provozu, kvalita komponentů a také to, zda má klimatizace pravidelný odborný servis. Pravidelně servisovaná klimatizace může mít životnost až 15 let.

 

Jak často je potřeba provádět servis klimatizace?

Četnost potřebného servisu záleží na intenzitě používání vaší klimatizace. Pokud klimatizaci používáte v domácnosti, doporučuje se zpravidla servisovat ji 1x ročně, a to nejlépe před začátkem sezóny.

 

Zvládneme montáž klimatizace sami?

Instalace a montáž klimatizace rozhodně není jednoduchou záležitostí, a proto vždy doporučujeme přenechat ji odborníkům.

 

Přemýšlíte o koupi klimatizace?

Zavolejte na telefonní číslo 721 167 167 a poraďte se s námi, nebo se podívejte na nabídku klimatizací. Rádi vám pomůžeme vybrat tu správnou klimatizaci.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

novinka
Klimatizace Sinclair multisplit - 1x MV-E14BI 2xMV-H07BIF Multisplit 4,1 kW

Klimatizace Sinclair multisplit - 1x MV-E14BI 2xMV-H07BIF Multisplit 4,1 kW

24 500 Kč
včetně 15% DPH

Vhodný prostor do 30m2

Energetická třída A+

Výkon chlazení 4.2 kW

Výkon topení 4.0 kW

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?

Proč je ovládání klimatizace přes Wi-Fi výhodné?

Proč je ovládání klimatizace přes Wi-Fi výhodné?

Jaké jsou výhody a nevýhody klimatizace?

Jaké jsou výhody a nevýhody klimatizace?