Blogový příspěvek

Jaké jsou způsoby montáže klimatizace?

Zajímá vás, jak probíhá montáž klimatizace a co je důležité vědět? Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte, jaké jsou způsoby montáže klimatizace a proč je důležité to nechat na odborníkovi.  

Montáž přes zeď

V rámci této montáže probíhá natažení kondenzačního potrubí, měděných trubek a elektrického napojení do tří metrů od sebe. Propojení jednotky je situováno přímo za klimatizací a z druhé strany zdi se pak připojí k venkovní jednotce. Tato forma montáže bývá velice oblíbená díky svému jednoduchému estetickému řešení.

Pokud plánujete stavbu domu, nebo rekonstrukci bytu nezapomeňte ani na stavební přípravu pro klimatizaci stejně jako u ostatních rozvodů. I kdybyste koupi klimatizačního zařízení teď nezamýšleli, je dost možné, že si to v budoucnu rozmyslíte. Když provedete stavební přípravu teď, ušetříte si pak spoustu komplikací v podobě sekání děr do zdi a následné nanášení omítky na novostavbě.

Montáž formou krycích lišt

Ne pokaždé lze realizovat montáž přímo ve zdi, nebo bývá tato varianta příliš nákladná. Z tohoto důvodu pak instalace využívá krycí lišty. Toto řešení se používá zejména v panelových domech, protože armatury a beton ve většině případech brání tažení potrubí. V této situaci pak přichází v úvahu krycí lišty, které vše efektivně schovají.

Nechte to na odborníkovi

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu montáže, nespoléhejte se sami na sebe. Ač se může na první pohled zdát, že to zvládnete své pomoci, nakonec ve většině případech napácháte více škody než užitku. Raději se obraťte na odborníky, kteří se v klimatizacích opravdu vyznají. Profesionální firma vám doporučí řešení pro váš byt či dům, zvládne instalaci bez jakýchkoliv potíží a samozřejmě po sobě i uklidí.   

Přemýšlíte o koupi klimatizace? Zavolejte na telefonní číslo 721 167 167 a poraďte se s námi, nebo se podívejte na nabídku klimatizací. Rádi vám pomůžeme vybrat tu správnou klimatizaci.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

Servis klimatizací – zbytečnost, nebo nutnost? Posuďte sami

Servis klimatizací – zbytečnost, nebo nutnost? Posuďte sami

Proč je topení klimatizací velmi levné a výhodné?

Proč je topení klimatizací velmi levné a výhodné?

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?