Blogový příspěvek

Jak vybrat klimatizaci do kanceláře

Léto se nezadržitelně blíží a s ním i vysoké venkovní teploty, které dokážou vašim zaměstnancům dost znepříjemnit pracovní podmínky. Účinným pomocníkem se pak v těchto parnech stává klimatizace.

 

Proč pořizovat do kanceláře klimatizaci?

Věděli jste, že zákon stanovuje podmínky, které se týkají teploty v kanceláři? Pokud vaši zaměstnanci mají sedavou práci a nevydávají mnoho energie, musí být teplota v kanceláři minimálně 20 °C a maximálně 27 °C. Odborníci ale všeobecně uvádějí, že by se ideální teplota měla pohybovat mezi 21-23 °C.

 

Navíc s narůstající teplotou v místnosti se pracovníci cítí unaveně a podrážděně, což se pak odráží na jejich výkonu. Pořízením klimatizace získáte zařízení, které ochlazuje, nebo ohřívá vzduch v prostoru a přispívá k všeobecné pohodě zaměstnanců po celý rok.

 

Pozitivní vliv na zdraví

Dnešní moderní jednotky kromě chlazení a topení také pozitivně ovlivňují zdraví vašich zaměstnanců. Zařízení disponuje filtry, které ze vzduchu odstraní prach a různé nečistoty. Tím zabraňuje vzniku onemocnění a různých alergií, které by se mohly odrazit na výkonu vašich pracovníků.   

 

Velikost místnosti hraje důležitou roli

Při výběru musíte brát v potaz velikost prostoru. V malé kanceláři postačí mobilní klimatizace, která patří k cenově nejdostupnějším a velice snadno se s ní manipuluje. Ve středně velké místnosti se vyplatí nástěnné jednotky a do velkých prostorů doporučujeme multi-split zařízení (vnější jednotka ovládá 3-4 vnitřní jednotky, které jsou rozmístěny do několika pokojů).  

 

Zaměřte se na výkon

Jakmile budete vybírat klimatizaci, podívejte se nejdříve na výkon. Je to totiž ten nejdůležitější faktor, o který byste se měli zajímat. Čím větší prostor, tím větší výkon budete potřebovat. Zamyslete se také nad tím, kolik máte v místnosti spotřebičů. Každý spotřebič produkuje teplo, které pak může vést ke snížení výkonu klimatizace.

 

Poraďte se s odborníkem

Může se vám stát, že pořídíte malou klimatizaci, která spotřebuje mnoho energie a teplota v kanceláři přesto nedosáhne požadované výše. Nebo si do malého prostoru zbytečně koupíte příliš velkou a výkonnou jednotku. Proto doporučujeme, abyste se před nákupem klimatizace poradili s odborníkem. Naši profesionálně vyškolení technici vám pomohou s výběrem optimálního zařízení, které bude vyhovovat vašim podmínkám.

 

Chcete zlepšit pracovní podmínky svých zaměstnanců? Pomůžeme vám vybrat ideální řešení teploty pro vaši kancelář. Zavolejte nám na 721 167 167, nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

Vyvracíme předsudky o klimatizacích

Vyvracíme předsudky o klimatizacích

5 tipů pro výběr správné klimatizace

5 tipů pro výběr správné klimatizace

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?