Blogový příspěvek

5 tipů pro výběr správné klimatizace

Léto je v plném proudu a s ním i vysoké, někdy až tropické teploty. V těchto chvílích bychom i upsali duši ďáblu jen pro trochu studeného vzduchu v místnosti. Díky moderním technologiím a bohatému trhu to však nebude nutné, kvalitní klimatizace to totiž hravě zvládne také. Pojďme se společně podívat na 5 tipů pro výběr správné klimatizace.

Mobilní nebo pevně instalovaná?

Výhoda mobilní klimatizace spočívá v možnosti přenášet ji do jiných místností na základě vlastní potřeby a dá se využít i tam, kde se pevně namontované zařízení nedostane. Pevné jednotky však na druhou stranu poskytují větší možnost výběru, ať už z hlediska funkcí nebo výkonu. Navíc zvládají ochladit i vytopit větší prostory a jsou ekonomický výhodnější.

Spotřeba a náklady

Klimatizace se dnes propagují jako velmi účinný a úsporný pomocník, ale není to tak úplně pravda. Vše se odvíjí od pořizovací ceny. Většinou totiž přímo úměrně platí, čím nižší cena, tím vyšší spotřeba.  Proto pokud nehodláte zařízení využívat pouze v parných letních dnech, ale chcete si v zimě i zatopit, vyplatí se vám z dlouhodobého hlediska investovat do něčeho dražšího.

Výkon

Jednou z prvních věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je výkon. Čím větší prostor, tím musí být vyšší. Běžná místnost o délce 7 m, šířce 3,5 m a výšce 2,8 m pojme objem 63 m3. Při takových parametrech se doporučuje zvolit zařízení o výkonu chlazení 2,5 kW. Při specifických podmínkách jako velká s velkým dosahem slunečního svitu, nebo naopak v podkroví se poohlédněte ještě po klimatizaci s vyšším výkonem. Doporučejeme velice výkonné TOSHIBA DAISEIKAI, které se řadí mezi světové špičky.

Vytápění místnosti

Momentálně venku panují až tropické teploty a vy proto přemýšlíte o klimatizace jen jako o prostředku k ochlazení. Spousta dnešních klimatizací, ale zvládá i poměrně rychle místnost vytopit. Koupí takového zařízení tak investujete do budoucna.

Vzhled

Důležitou roli hraje také vzhled. Nemusíte si kupovat produkt, který bude hyzdit váš moderně zařízený byt, ale naopak se stane jeho stylovým doplňkem. U designových klimatizací od LG na první pohled ani nepoznáte, že se jedná o klimatizaci.

Na závěr bychom jen dodali, ať nezapomínate na servis. Správný servis včas odhalí vážné závady, předejde špatně filtrovanému vzduchu, který vede k onemocněním a také prodlouží život vaší klimatizace až o několik let.

Přemýšlíte o koupi klimatizace? Zavolejte na telefonní číslo 721 167 167 a poraďte se s námi, nebo se podívejte na nabídku klimatizací. Rádi vám pomůžeme vybrat tu správnou klimatizaci.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

Jak vybrat klimatizaci do kanceláře

Jak vybrat klimatizaci do kanceláře

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Nejčastější otázky o klimatizacích

Nejčastější otázky o klimatizacích